Úvod > Termokamery FLIR > Termokamery pre priemyselné aplikácie

Termokamery vhodné pre priemyselné aplikácie


Bezdotykové meranie teploty v priemysle umožňuje stanoviť povrchovú teplotu predmetov z bezpečnej vzdialenosti, v pohybe (procese) a to bez ich ovplyvnenia. Teplota je potom dôležitou diagnostickú informácií o ich technickom či prevádzkovom stave.
Termokamery pre priemysel sú univerzálne ručné prístroje s veľmi dobrou presnosťou merania, veľmi dobrú teplotnú citlivosťou a podľa typu s teplotným rozsahom až do 2000 ° C. Jednotlivé ponúkané typy sa líšia predovšetkým rozlíšením optického senzora (od 160 × 120 px až 1024 × 768), teplotným rozsahom, teplotné citlivosťou (NETD do 100 mK do 20 mK), ale aj celým radom ďalších parametrov a funkcií (výmenné objektívy, obrazová frekvencia, možnosť záznamu radiometrického videa a pod.).

Termokamery z tejto kategórie majú vždy zabudovanú RGB kameru a spolu s termogramov (termovíznom snímkou, snímkou ​​z termokamery) zaobstarávajú aj klasickú fotografiu. To je dôležité nielen pre využitie obrazových funkcií ako MSX, ale aj pre rýchlu a spoľahlivú identifikáciu meraného objektu.
Vzhľadom k väčšiemu množstvu modelov nás prosím kontaktujte pre bezplatnú konzultáciu pri zvažovaní termokamery pre túto aplikáciu.
K problematike pravidelne organizujeme zadarmo školenia v rámci ponuky kurzov Centra termografie.